Oproep: werk mee aan het VJV-jaarboek 2020

Zoals jullie al eerder konden lezen in het verslag van de digitale jaarvergadering, hebben we beslist om niet langer een driemaandelijkse papieren versie van ons tijdschrift, De Nieuwe Tydinghe, uit te geven. We willen het geld dat we daarmee uitsparen aan drukwerk en verzending, liever besteden aan andere initiatieven, waarover later meer.

Het thema van De Nieuwe Tydinghe is regelmatig ter sprake gekomen tijdens jaarvergaderingen. Telkens opnieuw waren er een aantal leden die voor digitalisering waren, anderen  vonden dat een papieren uitgave meer cachet heeft, dat het iets is dat je kan afgeven, een visitekaartje.

Die twee meningen willen wij verzoenen in een kwaliteitsvol geprint VJV-jaarboek dat jaarlijks in het 4e kwartaal verschijnt, en artikels zal bevatten over de werking van VJV in het voorbije jaar, de plannen voor het volgende jaar, journalistieke evoluties, tips voor onze leden. De eerste editie nu in 2020 willen we voor het grootste deel aan onze leden wijden. En daarvoor hebben wij jullie hulp nodig.

Je krijgt de kans om een artikel van jouw hand in het boek te laten opnemen, waarbij je jezelf kan voorstellen. Dit jaarboek, waarvan elk lid een exemplaar per post ontvangt, wordt op extra oplage gedrukt. Zo kan je, indien een artikel van jouw hand in het boek verschijnt, extra exemplaren tegen kostprijs bestellen, en als visitekaartje gebruiken.

Hoe ziet het ideale artikel in het VJV-jaarboek 2020 eruit?

1 bladzijde over jou met een foto van jou in hoge resolutie (minimum 300 dpi). Daaronder een tekst waarin jij jezelf voorstelt:

  • Wie ben ik? (Wat je kwijt wil over wie je bent, wat jouw achtergrond en interessepunten zijn, wat je journalistieke werk is, voor welke uitgever je werkt, als freelancer of zelfstandige, enz.)
  • Waarom koos ik voor VJV? (Wanneer en waarom je lid geworden bent van VJV, wat VJV voor jou betekent, wat je van VJV verwacht, en op welke manier jouw lidmaatschap van VJV je al geholpen heeft)
  • Welke positieve besluiten heb ik getrokken uit de coronacrisis? Covid-19 stelde de journalistiek in 2020 voor heel wat uitdagingen. Welke positieve ervaring wil je daarover delen met je lezers/kijkers/collega’s, welke constructieve boodschap wil je hun meegeven?

1 of 3 bladzijden voor je artikel, afhankelijk van de lengte van de tekst en de bijgeleverde foto’s. 1 pagina telt ongeveer 3500 tekens (spaties inbegrepen). Voor fotografen kan dat een reportage zijn van een bepaald evenement met achtergrondinformatie bij de foto’s. De makers van de lay-out zullen die mooi vormgeven.  En voor cartoonisten zijn het uiteraard hun tekeningen die voor zichzelf spreken. Denk er wel aan om alle foto’s of afbeeldingen in hoge resolutie te bezorgen (minimum 300 dpi)

Doe mee!

Het Jaarboek VJV 2020 moet een hoog kwalitatief boek worden, dat het verhaal vertelt van onze leden en hoe zij het jaar 2020 beleefd hebben. Dit is een unieke kans om jouw werk voor te stellen, een visitekaartje in boekvorm waarmee je kan uitpakken!

Samen kunnen we dat unieke verhaal schrijven! Stuur ons snel (graag voor 20 september) een voorstel door voor jouw bijdrage: waarover je artikel gaat, en hoe lang het is. Zo kunnen wij alvast de artikels inplannen. Je hebt dan nog rustig de tijd om de begeleidende teksten te schrijven: je bijdrage zelf zou ons moeten bereiken uiterlijk 10 oktober 2020. En als je vragen hebt, contacteer ons gerust: info@vjv.vlaanderen.

(De raad van Bestuur behoudt zich het recht over om uit de ingezonden artikels een keuze te maken voor publicatie. Jij blijft als  auteur van het artikel verantwoordelijk voor jouw artikel. De bijgevoegde foto’s of afbeeldingen dienen van jouw hand te zijn, of jij dient de auteursrechten ervoor te bezitten. Gelieve de copyright duidelijk te vermelden).

Over de auteur

Verwant

Geef commentaar