VJV-winterevenement: een heerlijk dagje Oostende!

Oostende, de koningin der badsteden. Dankzij het organisatietalent van onze voormalige voorzitter Walter Van den Branden werd een perfecte locatie uitgekozen voor ons winterevenement en 3e VJV-café. Een korte impressie van een geslaagde dag.

Warm onthaal in restaurant Runway 26=08

Ondanks het feit dat voor vele leden Oostende niet meteen bij de deur ligt, en het evenement al om 9u zou beginnen, waren onze 61 leden en partners allemaal tijdig aanwezig. De koffie en versnaperingen die op hen wachtten waren erg welkom, want velen hadden een lange reis achter de rug met openbaar vervoer of auto.

Voor dit evenement hadden wij ook collega-journalisten uit de regio West-Vlaanderen uitgenodigd, om kennis te maken met onze vereniging. Een uitnodiging die door vele journalisten op positieve reacties onthaald werd, en ertoe geleid heeft dat twee nieuwe leden zich aangemeld hebben. Een initiatief om in andere provincies te herhalen dus.

Na zich opgewarmd te hebben -er stond die dag een stevige, frisse wind- vertrokken de partners rond 9u30 voor een exclusief bezoek achter de schermen bij het Vogelopvangcentrum, dat vlakbij het restaurant gelegen is.

Vogelopvangcentrum Oostende: prachtig werk van vrijwilligers

Gusta Mertens was alvast laaiend enthousiast over dit bezoek: “Fantastisch! Buitengewoon! Nooit gedacht!”. Dit waren zowat de eerste reacties na onze professioneel gegidste rondleiding. We hebben in zowat alle vertrekken die uitkomen op één centrale gang, een kijkje mogen nemen. Alles, maar dan ook werkelijk álles wordt iedere dag gereinigd en ontsmet waar nodig. Het ganse centrum draait op een ploeg vrijwilligers die zich vanuit alle hoeken van de wereld aanbieden, evenals stagiairs in opleiding voor het beroep van dierenarts. Vandaar het algemeen gebruik van de Engelse taal in dit centrum. We zagen een op en top verzorgde keuken waar een vogel met een slikprobleem gevoederd werd met een flexibel slangetje dat tot diep in de slokdarm gestoken werd. In een ander vertrek stonden diepvriezers en koelkasten waar voedsel (o.a. babymuisjes e.d.) bewaard werd. Indrukwekkend was ook een kist waarin de kadavers van vogels lagen die gebruikt werden voor verder onderzoek aan de unief Gent. En uiteraard ook een rits geëuthanaseerde diertjes in plastic zakjes, klaar voor het vilbeluik.

Zeer interessant om mee te maken was de verzorging van een gewonde ooievaar door de dierenarts. Een stuk van de vleugel was afgebroken. Achteraf wordt deze ‘gelukzak’ naar Bellewaerde gebracht waar hij een nest op de grond zal krijgen.

We hebben ook zeer interessante filmpjes gezien over de vrijlating van de diertjes, want er worden niet alleen vogels, maar alle soorten wilde dieren zoals vossen, egeltjes, vleermuizen e.d. binnengebracht.

Tot slot nog een heel belangrijk weetje: indien je ooit te maken krijgt met een gekwetste vogel: gooi er een handdoek overheen, dan wordt het dier onmiddellijk ‘vleugellam’ gemaakt en kun je het zeer gemakkelijk vangen.

Bedankt nogmaals aan onze intrinsiek gemotiveerde gids.

3e VJV café: een succes

Onze leden waren inmiddels naar de vergaderzaal getrokken op de 1e verdieping, waar co-voorzitter Ronny Van Cutsem hen verwelkomde en het programma overliep. Hij verontschuldigde ook mede-co-voorzitter Kristin Spiessens die niet aanwezig kon zijn wegens professionele verplichtingen, penningmeester Ronald Libin en bestuurslid Jacques Allard, die beiden ziek waren.

Dan was het de beurt aan professioneel spreker Harry Van Hest (https://gastspreker-harry.be) die hen in een verkorte versie vertelde welke informatie hij aan de studenten meegeeft tijdens de VJV-infosessie. En zoals gewoonlijk kon Harry zijn publiek boeien – en aan het lachen krijgen! Een verslag van de eerste VJV-infosessie, waaraan ook VJV-lid Mike Hermans meewerkt,  vindt u verder in dit nummer.

In het daaropvolgende VJV-café bleek eens te meer dat dit een erg productieve manier van vergaderen is. Doordat de groepjes bij dit concept onderling telkens van samenstelling veranderen, maken onze leden ook gemakkelijker kennis met elkaar en wisselen zij ervaringen uit.

De vragen die behandeld werden, en de verslagen die de moderatoren ervan daarna voorstelden, vind je in een artikel verder in dit nummer. Het geheel werd afgesloten de symbolische uitreiking van de kadobonnen van 15 euro, die verschillende leden verdiend hadden door het aanbrengen van een nieuw lid

Een mystery-guest!

Alhoewel we tijdens het VJV-café rijkelijk voorzien waren van water en cake, was het nu toch tijd geworden voor iets sterkers – en daaraan was gedacht: tijdens de netwerkreceptie werd een heerlijk glaasje cava aangeboden. En dan kregen we onverwacht bezoek: Bart Tommelein, voormalig minister van Energie en kersvers burgemeester van Oostende. Namens onze vereniging werd hem een kleinood aangeboden – zilveren manchetknopen – die hij glunderend aanvaardde.

Na de groepsfoto (met burgemeester!) was het tijd om al die grommelende magen tot bedaren te brengen. In de VIP-ruimte van het restaurant werden onze leden en partners vergast op een heerlijke maaltijd, met uiterst vriendelijke bediening.

Als verrassing hadden gulle sponsors ook nog enkele geschenken, die onder de aanwezige leden verloot werden.

Alle aanwezigen ontvingen ook een ‘goodie bag’ – met dank aan Sonar Media en de Stad Oostende!

En uiteraard ook onze dank aan dhr. De Bruycker en alle medewerkers van Restaurant Runway 26-08  voor deze perfecte organisatie!

Exclusief Airside bezoek

En dan was het tijd voor het exclusief bezoek aan de luchthaven. Wegens de verhoogde staat van veiligheid die nog altijd in ons land geldt, moesten er eerst heel wat veiligheidsprocedures doorlopen worden, wat toch wel wat tijd in beslag nam. Maar wat onze leden daarna konden beleven, maakte dit ruimschoots goed: na een rondrit over de tarmac met een bus, kregen zij een indrukwekkende demonstratie van de brandweer. Zij mochten zelfs plaatsnemen in een reusachtige tankwagen, waarmee zij rondjes reden rond de vliegtuigen!

Een productieve, interessante, lekkere en vooral  prachtige dag – want als je de foto’s goed bekijkt zal je zien dat de zon ook van de partij was, en dat we zelfs buiten aan het aperitieven waren! Op naar ons volgende evenement – waar jij hopelijk ook bij zal zijn!

O, en nog even dit: Walter heeft een petitie opgestart die ijvert voor objectieve informatie over de luchthaven  Oostende Brugge. Meer informatie vind je op www.replo.be waar je de petitie ook kan tekenen.

Over de auteur

Verwant

Geef commentaar