Heb jij een vraag over een juridisch aspect van je journalistieke werk? deJuristen lost ze op

Hoe zit het met auteursrechten? Mag je van iedereen en alles een foto maken en publiceren? Een nieuwe samenwerking met deJuristen maakt je wijzer.

Op het centrale telefoonnummer van de Vlaamse Journalisten Vereniging komen regelmatig vragen binnen over problemen met auteursrechten. Bij ons team in de bestuursraad zit echter geen jurist, en wij kunnen deze vragen dan enkel beantwoorden door te verwijzen naar de algemene regels die de Raad voor Journalistiek daarover opgesteld heeft.

Die telefoontjes hebben ons echter duidelijk gemaakt dat bij onze leden een concrete behoefte bestaat naar duidelijke informatie over hun rechten en plichten bij het maken van foto’s, het gebruik van foto’s van derden, de bescherming van hun teksten, enz. En wij zijn dan ook erg verheugd dat ons VJV-lid Kris Seyen de hulp van het advieskantoor deJuristen hiervoor aangeboden heeft.

Concreet zal je, wanneer je een algemene vraag hebt over auteursrechten, portretrecht, bescherming van de privacy, eerbiediging van de GDPR (AVG)-regels,enz.  die vraag kunnen stellen. Uiteraard moet die vraag wel verband houden met journalistiek, en niet gaan over burenruzies bijvoorbeeld 😊.

Speel je vraag door aan ons via info@vjv.vlaanderen, en wij bezorgen die aan deJuristen. Zij zullen je vraag beantwoorden. Het is de bedoeling om die antwoorden later in een FAQ te bundelen, die iedereen kan raadplegen op onze website.

Voor concrete en meer complexe gevallen, die meer opzoekwerk of concrete acties vereisen, kan je dan beroep doen op de diensten van deJuristen, op voorwaarden die zij duidelijk met jou op voorhand afspreken, zodat je weet voor welke kosten je kan staan.

Onze dank alvast aan Kris Seyen en het team van deJuristen voor dit sympathieke aanbod!

Over de auteur

Verwant

Geef commentaar