Doe mee aan editie 2024 van ons VJV-Jaarboek!

Het VJV-Jaarboek is het visitekaartje van onze vereniging en van het kunnen van onze leden. Wil jij ook uitpakken met jouw werk en het voorstellen in het jaarboek? Dat kan!

Elke editie van het VJV-Jaarboek is nog mooier en interessanter dan de vorige, dankzij de boeiende bijdragen van jullie, onze leden. Ook jij hebt de kans om ook een artikel van jouw hand in het boek te publiceren. Bij voorkeur gaat je artikel over plaatselijke cultuur – VJV heeft namelijk een subsidie ontvangen van de Vlaamse Overheid, om met het VJV-Jaarboek plaatselijke cultuur te promoten. Want een overgrote meerderheid van onze leden brengt verslag uit over plaatselijk nieuws, is de plaatselijke antenne van wat er in de gemeenten leeft, ook op cultureel gebied.

Mogelijke onderwerpen voor jouw artikel: een reportage over een plaatselijke traditie, een verborgen culturele parel, een opmerkelijk gebouw of landschap, een artiest uit jouw gemeente, enz.  Verras de lezer van het boek (en de wereld!) met jouw kennis van je eigen omgeving en laat de wereld kennismaken met de rijke cultuur van je regio.

Maar ook andere onderwerpen kunnen aan de beurt komen: nieuwe leden stellen zich voor en vertellen waarom zij voor VJV kozen. Leden die al langer lid zijn vertellen over hun ervaringen en de recente evoluties in de journalistiek. Of zij tonen met een recent gepubliceerd artikel wat hen als journalist boeit.

Zo gaan we te werk – de tijdlijn

Doe jij mee? Laat het ons ten laatste tegen 5 augustus 2024 weten via info@vjv.vlaanderen. Vertel erbij hoe lang jouw tekst naar schatting zal zijn, wat het onderwerp is, zodat wij de nodige ruimte voor jou kunnen reserveren!

Bezorg ons je definitieve artikel uiterlijk 20 augustus 2024. Onze voltallige bestuursraad gaat dan aan de slag voor de eindredactie van de artikels. En tot slot laat Vormgeving Hilde Vinckx haar creativiteit erop los – met zoals steeds een indrukwekkend resultaat! Het VJV-jaarboek 2024 wordt voorgesteld tijdens ons winterevenement.

 Volg voor je artikel de volgende spelregels

  • Lengte van je tekst per pagina:
    •  minimum 1.500 tekens voor je artikel, met 3 kleinere foto’s of 1 grote bladvullende foto
    • Maximum 3.250 tekens met 1 of 2 foto’s
  • Inbegrepen in dit aantal tekens is de tekst voor je profiel (max. 350 tekens) en een profielfoto
  • Foto’s graag als .jpg-bestand, minimum 15 x 15 cm, met 300 dpi op formaat 100%
  • Deadline voor je artikel: 20 augustus 2024
  • Onderwerp: (bij voorkeur) plaatselijke cultuur.

Tip: zo tel je het aantal tekens in je artikel

In Microsoft Word ga je op het Lint naar het tabblad Controleren. In de sectie uiterst links Controle, kies je de optie Aantal woorden > Tekens inclusief spaties.

Je kan dat ook online tellen: kopieer je tekst naar het invulvak op de website Characteronline en je krijgt meteen het aantal tekens, woorden, paragrafen, spaties.

Het VJV-jaarboek kan voor jou een uniek visitekaartje zijn. Mis deze kans niet om jezelf en je werk voor te stellen en doe mee! Wij kijken alvast uit naar je bijdrage!

Over de auteur

Verwant

Geef commentaar